Informační centra
Cestovní kanceláře
Národní park
Turistické mapyyonad.cz logo

Ubytování
Transport
Cz De En Ru


Praktický průvodce
Českým Švýcarskem
ke staženíOdkazy na
internetové stránky
podobného zaměřeníKontakty
HorolezectviTourist attraction


Stezky
Cyklotrasy
Víte že…

Víte, že Deštné v Orlických horách nabízí celkem sedm sjezdovek s rozdílnou náročností, kde si dobře zalyžují profíci, děti, plavci na duších i další alternativci?

České Švýcarsko • HorolezectvíČeské Švýcarsko je často nazýváno rájem horolezců. V polovině minulého století zde Karl Beck uskutečnil prvovýstup na území dnešní České republiky. Skála, na niž Beck vylezl, je dnes po něm pojmenována - Beckstein a najít ji můžete na turistické stezce vedoucí z Mezní Louky na Pravčickou bránu.

Dnes si na vrcholcích mnohých zdejších skal můžete všimnout zvláštních krabiček, v nichž se uchovává malý blok s podpisy těch , kteří již záludnosti této skály překonali.

Horolezeckou činnost na území NP mohou provozovat pouze členové Českého horolezeckého svazu (ČHS) a členských organizací U.I.A.A. (Union Internationale des Associations d'Alpinism)

Informace o podmínkách horolezectví na území NP jsou zahrnuty v návštěvním řádu národního parku a nalézt je můžete zde (climbing_rules_cz.rtf, 52Kb)

Pokud jste lezení ještě nezkoušeli, pak Vás čeká nezapomenutelný zážitek. Nedporučujeme ale zkoušet horolezectví na vlastní pěst, raději se obraťte na nejbližší horolezecký svaz nebo na soukromého instruktora. Ti znají přesně vytyčnené trasy a místa, na nichž je povoleno horolezectví praktikovat.

Za dobrodružstvím do Českého Švýcarska

České Švýcarsko je synonymem nejen pro nádhernou přírodu národního parku, klid a odpočinek, ale také pro dobrodružství, na něž se pak celý život vzpomíná.
Připravili jsme pro Vás zvláštní nabídku různých typů aktivit v atraktivních lokalitách Českého Švýcarska mimo uzemí Narodního parku.
Teď se můžete aktivně zúčastnit toho, co jste dříve jen se zatajeným dechem pozorovali.

Celodenní Horolezecký kurz

Chcete vystoupit na více vrcholů, vyzkoušet si dlouhé slanění? Chcete získat základní teoretické a praktické zkušenosti? Zažít nevšední prožitek?

Či naopak jste již zkušení horolezci a rádi by jste vyzkoušeli ty nejlepší cesty v našem regionu? Případně by jste rádi zažili lezecký den s mistryní ČR v lezení na umělé stěně a s jednou z nejlepších horolezkyň v ČR na skalách Editou Vopatovou či reprezentantem a expedičním horolezcem ČR Ondrou Benešem?

Zážitek obsahuje: Cena zahrnuje veškeré potřebné vybavení + úrazové pojištění, instruktor

Popis průběhu: Po krátké teoretické přípravě si vyzkouší klient vystoupit na několik věží a následně slanit po celou dobu zajištěn instruktorem.

Trvání: 5-6 hodin

Cena:  1370 Kč/os , děti 6-15let 950Kč/os

Počet osob: pro individuální termíny minimálně 2 osoby, jednotlivce připojíme k jiné skupině.

Sezóna: Od dubna do října za suchého počasí. Je-li nevhodné počasí, může být alternativou „Cesta do středu země“ - speleologie či umělá horolezecká stěna.

Lokalita: Tisá, Rájec, Ostrov.

Oblečení: Sportovní oděv a vhodnou sportovní obuv. Speologie – Cesta do nitra země

Chcete navštívit jeskyně ? Chcete zažít nevšední zážitky z temného prostoru podzemního bludiště? Chcete vidět živé netopýry a otisky mušlí v temném podzemí? Slaňovat, lézt a šplhat….To vše Vám můžeme nabídnout. Nevšední zážitek skutečné speleologie.

Zážitek obsahuje:
Cena zahrnuje veškeré potřebné vybavení + úrazové pojištění, instruktora

Popis průběhu: Po krátké teoretické přípravě a zkoušce slanění na nečisto se vydají klienti do podzemí za svitu čelových svítilen. Čeká je několik slanění, popolezání po skále.

Trvání: 5-6 hodin

Cena:  1370 Kč/os , děti 6-15let 950Kč/os

Sleva: Pro skupinu 4-6 osob 15%, pro 6 a více osob 20%

Počet osob: pro individuální termíny minimálně 2 osoby, jednotlivce připojíme k jiné skupině.

Sezóna: Celoročně. Sucho a stálá teplota kolem 10 st.

Lokalita: Labská stráň na Děčínsku, sraz u hotelu Belveder

Počasí: bez omezení

Zdravotní stav: Velmi dobrý. Nevhodné pro osoby, které špatně snáší stísněný prostor. Nutná minimálně průměrná fyzická kondice.

Oblečení: Staré oblečení a obuv – poměrně teplé. V případě zájmu zajistíme za 105 Kč příplatek overal – kombinézu.Teambuildingové odpoledne

Připravíme pro Vás např. stmelovací odpoledne pro Vaši pracovní skupinu v přírodě zaměřené na seznámení, stmelení, týmovou spolupráci a silný prožitek.

V případě zájmu zajistíme stravu, dopravu a úrazové pojištění.

Dospělí / den od 690Kč

Děti 6-15let / den od 530Kč

Minimálně 8osob, cena nezahrnuje dopravu - v případě zájmu lze zajistit.


Objenávejte na emailu: info@ceskosaske-svycarsko.cz  nebo tel. 412 554 286.
Zpět na začatek stránky

© 2007 Online Travel Solutions

Ceske Svycarsko