Informační centra
Cestovní kanceláře
Národní park
Turistické mapyyonad.cz logo

Ubytování
Transport
Cz De En Ru


Praktický průvodce
Českým Švýcarskem
ke staženíOdkazy na
internetové stránky
podobného zaměřeníKontakty
HorolezectviTourist attraction


Stezky
Cyklotrasy
Víte že…

Víte, že soutěsky řeky Kamenice jsou jednou z nejromantičtějších částí Českého Švýcarska? Chcete-li jimi proplout na loďce, vydejte se do přístaviště ve Hřensku.

Jízdní řády Děčín Hřensko Mezní LoukaNejsnazší způsob je cesta automobilem, která trvá zhruba 2 hodiny z Prahy a necelou hodinu z Drážďan. Pokud jedete z Prahy, vydejte se po silnici E55 (směr Teplice), u Lovosic se odpojte a směřujte na Ústí nad Labem, Děčín a Hřensko. Cesta z Drážďan je ještě jednodušší: Drážďany - Pirna - Koenighstein - Bad Schandau - Schmilka - Hřensko.

Další možností je cesta vlakem - pro větší pohodlí můžete zvolit vlak Intercity nebo Eurocity. Pokud dáte přednost železniční dopravě, musíte v Děčíně přestoupit na autobusovou linku Děčín - Hřensko - Mezní Louka (odsud vedou značené trasy). Autobusová zastávka je naproti nádraží. Můžete si ale vzít i taxi, to Vás přijde zhruba na 300 - 500 Kč.

Je tu ještě jedna zajímavá možnost - plavba lodí (Děčín - Hřensko / Drážďany - Schmilka). Děčínské přístaviště je zhruba půl kilometru od nádraží, v Drážďanech se nachází naproti opeře. Z Drážďan doplujete lodí do Schmilky, která leží pouhý jeden kilometr od českého Hřenska.

Jestliže jedete z Prahy do Děčína vlakem, vyberte si raději přímý vlak, ušetříte si komplikace, které přináší přestup v Ústí (2 nádraží).

Na požádání skupinám zajistíme dopravu autobusem (pro 18 a klasický pro 45 osob). Zároveň Vám můžeme zprostředkovat zapůjčení automobilu v Praze. Chcete-li získat podrobnější informace, napište nám (sem vložte své kontakty). Doporučujeme Vám zapůjčit si automobil na víkend - vyjde Vás to mnohem levněji!


  Poloha na mapě


Důležité odkazy


 
http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/
Na tomto serveru si můžete naplánovat kombinovanou cestu vlakem a autobusemhttp://www.bahn.de
Oficiální server německých drah.


http://www.saechsische-dampfschiffahrt.de
Server s informacemi a jízdním řádem parníku na trase Drážďany - Schmilka

Jízda historickým autobusem Českosaským Švýcarskem
http://www.frank-nuhn-freizeit-und-tourismus.de
Nezapomenutelný zážitek si z Českého Švýcarska odvezete také díky projížďce v atraktivním dopravním prostředku, který Vás přiblíží nejkrásnějším výletním cílům v Českosaském Švýcarsku. (Pravčická brána, Edmundova a Divoká soutěska, Bastei, Königstein,...).


Zpět na začatek stránky

© 2007 Online Travel Solutions

Ceske Svycarsko